PelenkVet


 

Hakkımızda

2009 yılında Alanya' da hizmet vermeye başlayan PelenkVet yıllar içinde büyüyerek 2023 yılı itibariyle Antalya / Döşemealtı' ndaki yeni merkezinde Antalya bölgesine başta ortopedik ve travmatolojik cerrahi olmak üzere modern veteriner hekimliği hizmetleri sunmaktadır.


Vet.hek. Borak Pelenk


1981 Almanya da doğdu. Ankara Üniversitesi Vet. Hek.  Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Almanya da 5 yıl süreyle sırasıyla Bergische Tierklinik Heiligenhaus/Düsseldorf,  Kleintierklinik Bocholt ve Tierklinik in Villingen / Schwarzwald cerrahi kliniğinde vet.hek. olarak görev yaptı.

Özel ilgi alanı küçük hayvanlarda ortopedik / travmatolojik cerrahi ve yumuşak doku cerrahisidir

 

2004 yılından bu yana  hem yurtiçi hem yurtdışı çok sayıda meslekiçi ileri eğitim seminerine katılmaktadır. Katıldığı eğitimler arasında ;

 Laparoskopik /Torakoskopik cerrahi teknikleri /Giessen Üniversitesi -Almanya 2007

 Ekokardiografik muayene teknikleri / Eickemeyer-Tuttlingen-Almanya 2007

 Küçük kayvan ortopedi teknikleri / Eickemeyer-Tuttlingen-Almanya 2019


2022 yılından bu yana VetimpInstitute bünyesinde ortopedi / travmatoloji konulu eğitim seminerlerinde eğitmen olarak yer almaktadır. Vet.hek.Burak Akçalı

 

1991 Ankara da doğdu. Erciyes Üniversitesi Vet. Hek. Fakültesinden 2016 yılında mezun oldu. 2017 yılından bu yana kliniğimizde görev yapmaktadır.  Erciyes Üniversitesi Vet.Hek. Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı 'nda Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

 

Başlıca çalışma alanları genel muayene ve tedaviler, Deri hastalıkları  başta olmak üzere dahili vakalar, koruyucu vet hek hizmetleri, kısırlaştırma başta olmak üzere yumuşak doku cerrahisidir.dir.

ll


Hizmetlerimiz

Ekokardiografi

Kliniğimizde hem risk grubunda bulunan kedi/köpek ırklarında profilaktik amaçlı olarak,  hem de hastalık belirtisi oluşmuş tüm hastalarımızda ihtiyaç durumunda ekokardiografiye başvurulmaktadır.
Kalp muayeneleri; bu konuda Almanya 'da Ekokardiografi üzerine eğitimlerini almış ve yıllardır kalp hastalıkları teşhisi konusunda çalışan hekimimiz Borak Pelenk tarafından yapılmaktadır. Hastalarımız tüm dünyada kabl görmüş standart kalp muayene prosedürlerinden geçirilmekte ve yapılan görüntülemeden sonra gerekli ölçümlerin tamamlanmasıyla teşhis kesinleştirilmekte, ihtiyaç duyulan tedavi siz hasta sahipleriyle paylaşılmaktadır. Röntgen muayenelerinde olduğu gibi görüntüleme sonuçları sizlere dijital ortamda sunulmaktadır. Kalp rahatsızlıklarında uzun dönem ilaç tedavileri ve rutin kontrolleri yine hekimimiz tarafından planlanmaktadır.

Anestezi ve Genel Cerrahi

Gerekli görüldüğünde hastalarımıza teşhis veya tedavi amacıyla anestezi uygulanmaktadır. İhtiyaca ve istenilen anestezi süresine bağlı olarak Intravenöz veya inhalasyon anestezisi tercih edilebilmektedir.Komplikasyon riskini minimuma indirmek adına en başarılı anestezi cihazlarından brisi olan MatrX VMS Plus ile inhalasyon anestezisi uygulanmakta, hastalarımız anestezi boyunca EKG, kan basıncı, solunum monitörü, termometre ile yaşamsal fonksiyonları takip edilmektedir.
Kliniğimizde tün genel cerrahi müdahaleleri yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Ortopedik Cerrahi

Genetik, beslenme, bakım, travmatik, onkolojik pek çok sebeple hastalarımız ortopedik/travmatolojik cerrahi gereksinimi duymaktadır. Büyük ölçüde genetik predispozisyon kaynaklı olan kalça/dirsek displazilerinden , kaza sonucu oluşan kırıklara , bağ kopmalarına kadar pek çok farklı sorunda cerrahi kaçınılmaz bir tedavi yoludur. Kliniğimizde on yıldır çok çeşitli ortopedik /travmatolojik müdahaleler başarılı şekilde yapılmaktadır. Tüm ekipman ve ortopedik implantı çok çeşitli olarak kliniğimizde bulundurarak ihtiyaca en kısa sürede cevap verebilmeyi hedeflemekteyiz.

İletişim & Randevu

Lütfen bilgi veya randevu talebiniz için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurun.

Formunuz iletilmiştir. Teşekkür ederiz.
Submit

pelenkvet.com

Yeşilbayır Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, 22/3 , Döşemealtı / Antalya

HARİTADA AÇ